En etkili epilasyon cihazları ile tüylerinizden kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Epilasyon istenmeyen kılların özel dalga boylarında ışınlar kullanılarak hızlı ve sağlıklı bir şekilde yok edilmesini sağlar. Bu ışınlar büyüme dönemindeki kıl kökleri tarafından emilerek kıl köklerinin bir daha kıl üretemez hale gelmesini sağlamaktadır.

Doğru Cihaz ve Uygulayıcı Seçimi

Epilasyonda cilt tipine göre doğru teknik ile uygulama yapılması, uygulama yapan kişinin uzman olması, cildini anlaması ve tanıması hem çabuk sonuç alınması, hem de cildin tahriş edilmesinin önlenmesi için oldukça önemlidir. İşlem klinik bir işlem olarak kabul edilmeli ve hassasiyetle uygulanmalıdır. Hatta cildin ve kıl tipinin çeşitli bölgelerde farklı renkte olması aynı kişide farklı epilasyon tekniklerinin uygulanmasını gerektirebilir. Tek seçeneğe bağlı kalındığında her bölgeye aynı dalga boyuyla işlem yapılması gerekecek bu da dokunun zarar görmesine neden olacaktır. Bu nedenle uygulama yaptıracağınız yeri ve uygulayıcıyı mutlaka bilinçli bir şekilde seçmeye özen gösterin.

Uygulama sırasında acı hisseder miyim?

Uygulama sırasında cilde verilen soğuk hava cildin zarar görmesini engeller ve acı hissini minimuma indirir. Uygulama sırasında cilt hassasiyetine bağlı olarak oluşabilecek hafif kızarıklık ve kabarcıklar ortalama 24 saat içerisinde kaybolmaktadır. Bu süre nadiren daha uzun birkaç gün sürebilse de, vücuda hiçbir zararı yoktur.

Epilasyona kaç seans devam etmeliyim?

Tedavi, seri şekilde atışlardan oluşur. Her bir atış yaklaşık 1 santimetre karelik bölgeyi etkiler. Bu da yaklaşık 10 kıl kökünün etkilenmesi demektir. Tedavi edilecek alanın genişliğine göre seans süreleri değişir. Tedavi süresi uygulanan bölge, hastanın yaşı, cilt rengi, hormonal durumu gibi birçok faktöre bağlı olarak farklılıklar gösterir.

Cilt rengi açık, kıl rengi koyu olan kişilerde sonuç daha kısa sürede elde edilir. Çünkü melanin pigmenti yönünden zengin olan koyu renk kıllarda emilim çok yüksektir.

Koyu ciltli (daha çok melanin sahibi) insanlarda cilt, ışını absorbe etme konusunda kıl ile benzerlik gösterir. Bu nedenle koyu ciltlere daha düşük dozda enerji uygulanır. Bu da tedavi süresini uzatır.

Kişinin vücut yapısı, uygulanan bölge, kıl yoğunluğu, kıl köklerinin rengi ve derinliğine bağlı olarak genellikle 6 ila 8 seansta başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Fiyatlar ve randevu için bize ulaşın!

Epilasyonla ilgili sorularınız için bize 0312-236-2222 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki butonu tıklayarak telefonunuzu bırakın, biz sizi arayalım.