1994 Yılında Denge Tıp Laboratuvarları ve Tıbbi Görüntüleme Merkezi kurulduktan sonra, kurucularımızdan Doç. Dr. Selvin Aydın her yıl Almanya’nın Düsseldorf kentinde Kasım ayında kurulan dünya çapında bilimsel ve ticari katılımların olduğu MEDICA TIP FUARI’na konumuzla ilgili yenilikleri izlemek amaçlı gitmeye başladı. Amaç, tüm laboratuvar tekniklerindeki gelişmeleri izlemek ve bunları hastalarımıza ulaştırabilmekti.

Doç. Dr. Selvin Aydın, 2000 yılında katıldığı fuarda tesadüfen Fizik Tedavi Cihazlarının olduğu binayı da ziyaret etme şansı buldu. Burada selülit ve lokal yağların klinik bir vaka olarak algılandığı, ağrı tedavisi, lenf ödem, yara izlerinin tedavisi, fibrotik dokular üzerindeki başarılı uygulamaları konu alan bir stand dikkatini çekti. Cihazın tanıtımı ile ilgilendi ve dokuda yaptığı değişiklikleri dokunun 3 boyutlu gösterisi halinde sunan tanıtım gösterisine katıldı. Cihazın adı yaratıcısı Louis Paul Gaultier adının baş harflerinden gelen LPG idi. Cihazın etki mekanizmasından çok etkilenen Doç. Dr. Selvin Aydın, Türkiye’ye cihazı getiren ilk 3 kişiden biri, Ankara’ya ise getiren ilk kişi oldu.

Denge Zayıflama Teknikleri adı altında yeni bir klinik açtı ve burada önce bu yeni cihazı kendi yakın çevresine uygulamaya başladı. Çeşitli klinik ve görsel problemleri olan kişilerde fizik tedavi uzmanları ve diyetisyen desteğiyle farklı uygulamalar yapan merkezimiz çok başarılı sonuçlar elde etti. Birbirini gören şahıslar ile talep giderek artmaya başladı ve merkezimiz tanıtıma bile gerek kalmadan pazar günleri dahil çalışan bir klinik haline geldi. Yoğun talep 2.ve 3. LPG cihazlarının da tedarik edilmesi gereğini doğurdu.

Kliniğimizden mutlu ayrılan müşterilerimizden diğer güzellik uygulamaları ile ilgili gelen taleplere cevap vermeye başladık ve büyüdük.

Ne yazık ki, dikkati çeken her ürün ve cihazda olduğu gibi, LPG cihazının da Çin yapımı taklitleri piyasaya sürüldü ve hepsi LPG adı altında tanıtıldı. Cihaz bir teknik ekol haline getirildi. Taklitleri başarısız oldu ve aslını unutturdu. Bu durumda bu taklitlerin arasında anılmak istemeyen kurucumuz kliniği devretti.

Yıllar içinde cihazın teknik olarak yenilenmesi ile eski başarısız işletmeler kapandı. Bu gelişmeler doğrultusunda kliniğimiz Zerona, LPG Integral, Soğuk Lipoliz, Icoone, Kavitasyon gibi yeni teknikler ile zayıflama uygulamalarını geliştirerek zayıflama alanında yeniden faaliyet göstermeye başladı ve dünyadaki farklı uygulamaları farklı doku ve klinik yapıya göre kullanarak (yaş, geçirilmiş ve geçirilmekte olan hastalıklar, beslenme alışkanlıkları, sosyal yapı) şahsa özel zayıflama teknik kombinasyonları uygulamaya başladı. Müşterilerimize kendilerine özel dosyalar açtık, özel ve son teknolojiyi kullanarak çok detaylı yağ ölçümü yapan cihazlar aldık. Uygulamaların başında, ortasında ve sonunda mezura ile değil, teknik dış ve iç yağ ölçümleriyle işlemlerimizi düzenli olarak takip ettik.

Tüm bunların yanında, bu yağların oluşum nedenlerini ve bu işlemlerden sonra tekrar yağ depolamamak için yapılması gerekenleri bir diyet esasına dayandırmadan, günlük yaşantımızda nasıl sağlayabileceğiniz konusunda klinik bilgi veriyor, uygulama konusunda destek oluyoruz. Bu sayede müşterilerimizin metabolizma esaslarını öğrenmesini, kendilerini ve beslenme şekillerini tanımalarına olanak sağlıyoruz. Bu sayede müşterilerimiz harcadıkları zaman, emek ve paranın karşılığının daha fazla alıyor ve yeni vücutlarını korumayı başarıyorlar.

Merkezimiz klinik yapıda bir işletmede güvenle uygulanan Ultheraphy lifting tedavileri ile birlikte, hizmetlerine anti aging uygulamalarının da ilave ederek kapsamını cilt bakımı alanında da geliştirdi.

Denge Zayıflama Teknikleri sürekli büyüyen bir klinik kadro ve gelişen tekniklerle kişinin vücut yapısı, yaşı, metabolizması, yaşam tarzı ve klinik durumuna özel uygulamalarına devam etmektedir.