Ultherapy ile ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme

Ultherapy ile bölgesel kırışıklıklarınız ve cildinizdeki sarkmaları zahmetsizce en aza indirgeyebilirsiz, Ultherapy uygulamasının cilt altına gönderdiği ultrasonik ışın dalgaları ile ameliyata veya hiçbir ekstra işleme ihtiyaç duymadan istediğiniz görünüme kavuşun.

1Ultherapy nedir ?

Ultherapy yüz, boyun, çene ve dekolte bölgelerine uygulanan ameliyatsız bir yüz gerdirme, kırışık ve çizgi tedavisidir. Ultherapy tedavisi tıpta da birçok farklı amaç için güvenle kullanılan ultrasound (ses dalgaları) uygulayarak cildin kolajen ve elastin üretimini stimüle eder, bu sayede zaman içinde cildin sıkılaşmasını, gerdirilmesini ve sarkmaların toparlanmasını sağlar.

2Ultherapy tedavi prensibi

Ultherapy’nin ana prensibini en basit haliyle güneş ışığına maruz bırakılan bir yaprağa benzeterek açıklayabiliriz. Eğer bir büyüteç yardımı ile gelen güneş ışığını yaprağın üzerinde bir bölgede yoğunlaştırırsak, ışınlar o bölgeyi yoğun bir şekilde ısıtır ve sonunda incelterek bir delik açar. Ultherapy de benzer şekilde odaklandığı bölgeyi ısıtarak istenmeyen yaşlı ve yıpranmış dokuları diğer dokulara hiçbir zarar vermeden parçalar.

Uygulama sonrasında, öncelikle parçalan yaşlı kolajen doku vücudun bağışıklık sistemi tarafından vücuttan atılır. Aynı zamanda, uygulama bağ dokusu hücrelerini (fibroblast) uyararak aktif çalışmaya teşvik eder. Böylece bu hücrelerden sentezlemeye başlanan kolajen cildi gerer ve sıkılaşma sağlanır.

3Ultheraphy seans süresi ne kadardır?

Uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne göre 30 ila 90 dakika aralığında sürmektedir.

4Kaç seans almam gerekir?

Genellikle tek seans yeterli olsa da daha fazla kırışık ve sarkma bulunan kişilerde birden fazla seans gerekebilir. Net seans sayısı ancak uzmanınız uygulama yapılacak bölgeyi gördükten sonra belirlenebilir.

5Uygulamadan sonra hemen sonuç alacak mıyım?

Yeni kolajen üretimi zaman alır, bu nedenle uygulama sonrasında cildinize yeni kolajen ve elastin sentezlemesi ve bu yeni d0kuların eskilerin yerini alması için zaman tanımalısınız.  Uygulamadan hemen sonra farkı gözle görmeye başlayabilirsiniz. Ancak uygulamanın etkisi uygulama sonrasında devam edecek, asıl sonuçların alınması 2-3 ayı bulacak, tam sonuç ise yaklaşık uygulamadan 6 ay sonra gözlemlenecektir. Bazı kişilerde 9 ay ila 12 aya kadar etkinin devam ettiği gözlemlenebilmektedir.

6Uygulama sırasında birşeyler hissedecek miyim ?

Ultheraphy uygulamasının etkin olabilmesi için cildin derin katmanlarını ısıtması gerekir. Genellikle ağrılı bir teknik olmasa da herkesin ısıya duyarlılığı farklıdır. Daha hassas kişilerde hafif bir rahatsızlık ve kızarıklık hissi uyanabilir. Ancak bu çok kısa ve geçicidir. Uygulamanın bunun dışında hiçbir klinik yan etkisi bulunmamaktadır. Eğer çok hassas bir cilde sahipseniz uygulama öncesinde bir ağrı kesici almayı uygulama yapacak uzmanın yönlendirmesi doğrultusunda değerlendirebilirsiniz.

7Uygulama Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Uygulama öncesi bir önlem alınmasına gerek yoktur. İşlem bittikten sonra 1 ay boyunca ağır güneşe maruz kalmaktan, çok sıcak banyolardan ve 1-2 hafta ağır egzersizden kaçınmak doğru olur. Çok su içilmeli (en az günde 2 lt) ve cilt sürekli nemli tutmalıdır.

8Ultheraphy ameliyatsız yüz germe uygulamasının sağlığa herhangi bir zararı var mı ?

Ultrasonografi tekniği birçok klinik yöntemde farklı yoğunluklarda (taş kırma, ultrasonografik tetkikler, kardiyolojik teşhis ve tedavilerö vb.) kullanılmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte etkinliği her geçen gün artan ultrasonografi dalgaları, ameliyatların çoğunu gereksiz hale getirerek prostat hipertrofisi ve prostat kanseri gibi birçok tedavide başarı ile kullanılmaktadır. Ultheraphy de sağlığa hiçbir zararı olmayan bu ultrason uygulamalarına benzer bir mekanizmaya sahiptir.

Ultherapy dünyanın sağlık alanında en sıkı düzenleme kurumlarından biri olan Amerikan FDA’dan (Food and Drug Administration) onay alan tek mikro-odaklı ultrason teknolojisidir. Avrupa Birliği’nde Ultherapy ameliyatsız yüz, boyun ve dekolte şekillendirme ve sıkılaştırma alanında CE sertifikasına sahiptir.

Ultherapy tedavisi dünyada 1 milyondan fazla kişiye uygulanmıştır. Ultherapy uzmanımız uygulama ile ilgili oldukça kapsamlı bir eğitim almıştır.

9Ultheraphy ile HIFU arasındaki fark nedir?

Tıpta iki adet ultrason kullanılmaktadır: Ana olarak tıbbi tedavilerde kullanılan Yüksek Yoğunlukta Odaklı Ultrason (HIFU: high-intensity focused ultrasound) ve spesifik bir deri katmanına odaklı enerji gönderen, böylece de tutarlı, hassas ve hedefe yönelik tedavi sağlayan Mikro Odaklı Ultrason (MFU: micro focused ultrasound).

Ultherapy MFU teknolojisini kullanmaktadır. Bu teknoloji uygulama yapılan bölgeye keskin bir şekilde odaklanır ve çevredeki diğer bölgelerin istemsiz etkilenmesini önler. Ultherapy spesifik bir deri katmanına odaklanmış enerji göndermek üzere tasarlanmıştır. Diğer HIFU uygulamalarının en büyük dezavantajlarından bir tanesi terapinin istenmeden yağ hücrelerine uygulanması durumunda bu hücreleri yok etmesi, oluşan yağ kaybı dolayısı ile yüzde boşluklar oluşması bu boşlukların da istenilen sıkılaştırma etkisi yerine daha fazla çizgi ve kırışıklara neden olabilmesidir.

Buna ek olarak, Ultherapy tedavisi diğer HIFU yüz germe uygulamlarından farklı olarak “Derin Görüş” DeepSEE teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji uygulama yapan kişinin uygulama yapılan alanı görmesini sağlayan özel bir görsel yardımcıdır. Uygulayıcı bu sayede deri altındaki 1.5 ile 4.5 mm aralığındaki farklı derinlikteki noktalara ulaşarak ihtiyaç duyulan bölgelerdeki kolajen ve elastini stimüle edebilir. Bu teknoloji Ultheraphy ile yüz germe uygulamasını bu çeşit bir görüş sistemi olmayan diğer HIFU uygulamalarına kıyasla çok daha etkili ve güvenli kılmaktadır. Çünkü görüş sistemi olmayan HIFU uygulamalarının 4.5 mm derinlikte ulaştığı noktada uygulama yapılmak istenen dokunun mu olduğu, ya da kemik veya istenmeyen başka bir dokuya mı uygulama yaptığımızı anlama şansımız yoktur. Böylece uygulama hem daha güvensiz olmakta, hem de istenilen etkiyi elde etme şansımız azalmaktadır.

Sorunuz mu var?

Daha detaylı bilgi veya uzmanımızla ücretsiz bir ön görüşme için randevu almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Zayıflama tekniklerimiz için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz:

LPG (Endermoloji)

Soğuk Lipoliz

UltraShape

Velashape III

Zerona

Venus Legacy

Kavitasyon

Icoone