HIFU ile yüz germe ve bölgesel sıkılaşma

Bu yöntem ile bölgesel kırışıklıklarınız ve cildinizdeki sarkmaları zahmetsizce en aza indirgeyebilirsiz, HIFU ‘nun cilt altına gönderdiği ultrasonik ışın dalgaları ile hiçbir ekstra işleme ihtiyaç duymadan istediğiniz görünüme kavuşun.

1HIFU nedir ?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), Yüksek Yoğunluklu Odak Ultrasonografi anlamına gelmektedir. Cihaz ultrasonografik ses dalgalarının konik hale getirilmesi ve hedefe odaklı olarak uygulanması prensibi ile çalışmaktadır.

2HIFU Uygulama Prensibi

HIFU’nun ana prensibini basit şekilde anlatmaya çalışırsak, güneş ışığına maruz bırakılan bir büyüteçten geçen ışınlar bir yaprağa odaklandığında, ışınlar o bölgeyi yoğun bir şekilde ısıtır ve parçalar. HIFU da benzer şekilde odaklandığı hedefte yüksek ısı oluşturarak istenmeyen yaşlı dokuları ya da bölgesel yağ dokularını diğer dokulara hiçbir zarar vermeden parçalar. Böylece cilt sıkılaşır. Vücut bölgesinde incelme, yüz bölgesinde ile anti-aging (yaşlanma karşıtı) etkisi sıkılaşma sağlanır.

Uygulama sonrasında, öncelikle parçalan yaşlı kolajen doku vücudun immun (bağışıklık) sistemi tarafından vücuttan atılır. Fibroblastlar (bağ dokusu hücreleri) uyarılır ve yeniden çalışmaya başlar. Böylece tekrar sentezlemeye başlanan kolajen cildi gerer ve sıkılaşma sağlanır.

3HIFU Bilimsel Uygulama Prensibi

Yağ dokusunun içinde PAT Proteinler adı verilen bir protein grubu vardır (Peripilin/ADRP/TIP47). Bu protein yağ hücresi içindeki yağ damlacıklarının üzerinde bulunur. Görevleri yağ hücresi üzerindeki hormonal etkiyi düzenlemek ve yağın depolanmasını sağlamaktır. Bu hücreler ultrasonografik etkiyle parçalanınca PAT proteinlerden açığa çıkan öncül amino asitler kolajenin sentezi için protein materyalini sağlar. Dokudaki yağ azalınca, toparlanan cilt altında yeni sentezlenen kolajenin de etkisiyle sıkılaşma gerçekleşir. Daha derin ultrasonografik dalgalarla SMAS (Submascular Aponeurotic System) dokusundaki (yüzün yanak ve  kulağa yakın tükürük bezi bölgesi – parotid) kasları güçlenir ve cilt gerginleşir.

4Uygulama süresi ne kadar ?

Çok yağlı bir doku olmadıkça tek uygulama yeterlidir. Uygulama etkisi 9 aya kadar devam eder, yani cilt uygulamadan 9 ay sonrasına kadar gerginleşmeye devam eder.

Cihazın 1.5 ve 3 mm’lik başlıkları direkt cilt altına etki ederken 4.5 mm’lik başlık daha derine, cilt ve adalenin birleştiği bölgeye kadar inerek etki eder. Asıl sıkılaşma etkisi de buradaki kaslardan gelmektedir. Bu tabaka 60 -180 günde maksimum cevabı verirken, daha kalıcı ve etkili, cerrahi işleme yakın sonuçlar alınmasını sağlar.

5Uygulama süresinde birşeyler hissedecek miyim ?

Genellikle ağrılı bir teknik olmasa da kemik yapısına yakın bölgelere uygulama yapılırken hafif bir rahatsızlık ve kızarıklık  hissi uyanabilir. Ancak bu da çok kısa ve geçicidir. Uygulamanın bunun dışında hiçbir klinik yan etkisi bulunmamaktadır.

Uygulama Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyim?
Uygulama öncesi bir önlem alınmasına gerek yoktur. İşlem bittikten sonra 1 ay boyunca ağır güneşe maruz kalmaktan, çok sıcak banyolardan ve 1-2 hafta ağır egzersizden kaçınmak doğru olur. Çok su içilmeli (en az günde 2 lt) ve cilt sürekli nemli tutmalıdır.

6HIFU'nun sağlığa herhangi bir zararı var mı ?

Ultrasonografi tekniği birçok klinik yöntemde farklı yoğunluklarda (taş kırma, ultrasonografik tetkikler, kardiyolojik teşhis ve tedavilerö vb.) kullanılmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte etkinliği her geçen gün artan ultrasonografi dalgaları, cerrahi uygulamaların çoğunu gereksiz hale getirerek prostat hipertrofisi ve prostat kanseri gibi birçok tedavide başarı ile kullanılmaktadır.

Cihaz sağlığa hiçbir zararı olmayan bu ultrasonografi uygulamalarına benzer şekilde etki eder. Uygulamanın vücutta bölgesel yağlanma ve gevşemeye etkisi ispatlanmıştır.

Size uygun tekniği birlikte belirleyelim

Kullanılacak cihazın doğru seçimi çok önemli, çünkü birçok farklı işlevde teknik var ve size en kısa zamanda en etkili olabilecek tekniği seçmeyi hedefliyoruz.

Bu nedenle programınızı merkezimizde gerçekleştireceğimiz ücretsiz bir uzman görüşmesi sonrasında netleştiriyoruz.

Diğer tekniklerimiz için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz:

LPG (Endermoloji)

Soğuk Lipoliz

Velashape III

Zerona

Venus Legacy

Kavitasyon

Icoone