Selülitlerinizden kolayca kurtulun

Kavitasyon yöntemi ile cildinizin altına gönderilen ses dalgaları ile pürüzsüz bir görünüme sahip olun, selülitlerinizden zahmetsizce kurtulun.

1Kavitasyon Nedir ?

Kavitasyon ile zayıflama, incelme ve selülit tedavisi cihazın ultrason (ses dalgaları) ileterek yağları parçalaması ve yok etmesi ile gerçekleşir. Ses dalgalarının yarattığı basınç yağ hücrelerini parçalayarak sıvıya dönüştürür ve bu sıvı vücuttan doğal yollarla atılır. Uygulama etkin ve doğal olarak yağların erimesi ile sonuçlanır.

2Selülit nasıl oluşur ?

Selülit hidrolipodistrofi hastalığına halk arasında verilen isimdir. Selülit cilt altındaki çeşitli katmanlarda yağ ve bağ dokularının işlevlerini doğru yapmaması ile ortaya çıkmaktadır. Kan dolaşımı yavaşlayarak hücrelerin iyi beslenmemesine ve hücre atıklarının kolayca atılamamasına yol açar. Bunun sonucunda problemli bölgede sıvı birikimi olur. Biriken bu sıvı jelimsi kıvama gelerek kalınlaşır. Bu dokuyu oluşturan kolajen fiberler esnekliklerini ve işlevlerini kaybederler. Bunun sonucunda sıkı bir ağ gibi bir araya toplanır ve yağ hücrelerinin etrafını sararlar. Yağ hücrelerinin metabolizması bozulur, ihtiyaçtan fazla yağ tutulmaya başlar ve hücre hacimleri gittikçe büyür. Kan dolaşımı daha da yavaşlar. Sinir hücrelerinin uçları sıkışmaya başlar. Bu nedenle selülit ağrılı bir hale de gelebilir. Tüm bu süreç sonucunda fiber ağlar tarafından sarılmış yağ hücrelerinden oluşan nodüller ortaya çıkar. Bu nodüller cildin içeri doğru gerilmesine neden olur ve sonuçta selülitin klasik portakal kabuğu görünümü ortaya çıkar.

3Selülitten nasıl kurtuluruz ?

Selülitin bölgesel tedavisinde az önce bahsedilen tüm doku problemleri ele alınmalıdır. Nodüllerin serbest kalabilmesi için cildi geren fiber ağlar parçalanmalı, böylece portakal kabuğu görünümü yok edilmelidir. Böylece kan dolaşımı düzeltilmeli, ağrıya neden olabilen sinir hücreleri baskıdan kurtarılmalıdır. Birikip jelleşen sıvının akışı desteklenmeli, böylece yok olması sağlanmalıdır. Selülitin asıl nedeni olan sıvı birikimlerindeki fazla sıvı dışarı atılmalıdır. Aksi takdirde selülit tedavisinin başarılı olması mümkün değildir. Aynı zamanda yağların da yakılarak vücudun şekillendirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Selülit tedavi uygulamaları ancak tüm bu şartlar yerine geldiğinde %100 başarı sağlayabilmektedir.

4Kavitasyon ile zayıflama, incelme ve selülit tedavisi nasıl gerçekleşir ?

Ultrason (ses dalgaları) deri altında derinlerdeki katmanlara yoğun bir mikro masaj yapan fiziksel bir tekniktir. Ultrason (ses dalgaları) deri altındaki fiber ağları parçalayabilen ve aynı zamanda ödemi sıvılaştırabilen, cerrahi olmayan bir sistemdir. Bu sayede uygulandığı bölgedeki sıcaklığı da artırarak kan dolaşımını hızlandırır ve yağları yok eder.

5Alınan sonuçlar - Kavitasyon öncesi ve sonrası

Size uygun tekniği birlikte belirleyelim

Kullanılacak cihazın doğru seçimi çok önemli, çünkü birçok farklı işlevde teknik var ve size en kısa zamanda en etkili olabilecek tekniği seçmeyi hedefliyoruz.

Bu nedenle programınızı merkezimizde gerçekleştireceğimiz ücretsiz bir uzman görüşmesi sonrasında netleştiriyoruz.

Diğer tekniklerimiz için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz:

LPG (Endermoloji)

Soğuk Lipoliz

UltraShape

Velashape III

Zerona

Venus Legacy

Icoone

Ultherapy ile Ameliyatsız Yüz Germe