En etkili lazer epilasyon cihazları ile tüylerinizden kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon istenmeyen kılların özel dalga boylarında ışınlar kullanılarak hızlı ve sağlıklı bir şekilde yok edilmesini sağlar. Lazer cihazı tarafından gönderilen ışık büyüme dönemindeki kıl kökleri tarafından emilerek kıl köklerinin bir daha kıl üretemez hale gelmesini sağlamaktadır.

Buz lazer, Alexandrite lazer, Diode lazer gibi farklı lazer türleri farklı bölgelerdeki kılllara uygun uygulamalar yapılabilmesini sağlar. Merkezimiz tüm bu lazer türlerini bir arada bulundurmaktadır.

Buz Lazer

Diode lazer teknolojisi ile çalışır. Diğer lazer cihazlarından farkı, tedavi sırasında kullanılan başlığın uygulama sırasında buz tutmasıdır. Uygulama sırasında bu başlık, uygulama yapılan bölgeyi -3 dereceye kadar soğutarak hissedilebilecek acı ve ağrıyı en aza indirger. Bu da özellikle hassas ciltlerde daha konforlu bir lazer epilasyon sağlar. Buz Lazer ismi de bu başlıktan gelmektedir.

Alexandrite Lazer

Özellikle açık renk cilt, koyu renk kıl yapısına sahip kişilerde etkilidir. Alexandrite lazer sadece kıl kökünü hedefler. Kahverengi ve siyah tüylerde yoğun olarak bulunan melanin tarafından en iyi emilen dalga boyudur. Kıl köküne bu yolla ulaşarak kökü tahrip eder. Koyu renk ciltlerde melanin daha çok olduğu için kıl kökü ile beraber cilde de etki edebileceğinden istenmeyen su toplaması ve yanıklar oluşabilir. Bu nedenle açık renk ciltlerde kullanımı daha uygundur.

Diode Lazer

Özellikle ince ve açık renkli tüylerde daha etkilidir. ND lazer ile yok edilemeyen durumlarda kullanıcının tecrübesine dayanılarak kullanılabilir. Cildin pigmenti değil suyu tarafından emilir. Bu nedenle koyu renk ciltlerde rahat kullanılabilir.

Doğru cihaz ve uygulayıcı seçimi

Lazer epilasyonda cilt tipine göre doğru teknik ile uygulama yapılması ve uygulama yapan kişinin uzman olması hem çabuk sonuç alınması, hem de cildin tahriş edilmesinin önlenmesi için oldukça önemlidir.

Tüm tekniklerde uygulayıcının cildini anlaması ve tanıması çok önemlidir. İşlem klinik bir işlem olarak kabul edilmeli ve hassasiyetle uygulanmalıdır. Hatta cildin ve kıl tipinin çeşitli bölgelerde farklı renkte olması aynı kişide farklı lazer tekniklerinin uygulanmasını gerektirebilir. Tek seçeneğe bağlı kalındığında her bölgeye aynı dalga boyuyla işlem yapılması gerekecek bu da dokunun zarar görmesine neden olacaktır.

Bu nedenle lazer yaptıracağınız yeri ve uygulayıcıyı mutlaka bilinçli bir şekilde seçmeye özen gösterin.

Uygulama sırasında acı hisseder miyim?

Uygulama sırasında cilde verilen soğuk hava cildin zarar görmesini engeller ve acı hissini minimuma indirir. Uygulama sırasında cilt hassasiyetine bağlı olarak oluşabilecek hafif kızarıklık ve kabarcıklar ortalama 24 saat içerisinde kaybolmaktadır. Bu süre nadiren daha uzun birkaç gün sürebilse de, vücuda hiçbir zararı yoktur.

Lazer epilasyona kaç seans devam etmeliyim?

Tedavi, seri şekilde lazer atışlarından oluşur. Her bir lazer atışı yaklaşık 1 santimetre karelik bölgeyi etkiler. Bu da yaklaşık 10 kıl kökünün etkilenmesi demektir. Tedavi edilecek alanın genişliğine göre seans süreleri değişir. Tedavi süresi uygulanan bölge, hastanın yaşı, cilt rengi, hormonal durumu gibi birçok faktöre bağlı olarak farklılıklar gösterir.

Cilt rengi açık, kıl rengi koyu olan kişilerde sonuç daha kısa sürede elde edilir. Çünkü melanin pigmenti yönünden zengin olan koyu renk kıllarda emilim çok yüksektir.

Koyu ciltli (daha çok melanin sahibi) insanlarda cilt, lazer ışınını absorbe etme konusunda kıl ile benzerlik gösterir. Bu nedenle koyu ciltlere daha düşük dozda enerji uygulanır. Bu da tedavi süresini uzatır.

Kişinin vücut yapısı, uygulanan bölge, kıl yoğunluğu, kıl köklerinin rengi ve derinliğine bağlı olarak genellikle 6 ila 8 seansta başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Fiyatlar ve randevu için bize ulaşın!

Lazer epilasyonla ilgili sorularınız için bize 0312-236-2222 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki butonu tıklayarak telefonunuzu bırakın, biz sizi arayalım.