Bölgesel yağlarınızdan ve selülitlerinizden kurtulun

LPG ile zayıflama fizik tedavi amaçlı üretilen bir cihazın zayıflama üzerindeki etkileri de görülünce tesadüfen ortaya çıkmıştır. Cihaz, Louis Paul Gaultier (LPG) adındaki bir fizik tedavi uzmanınca, geçirdiği bir motorsiklet kazası sonrası yara izleri, ödem ve ağrıları tedavi amacıyla geliştirilmiştir. Fizik tedavi amaçlı alınan olumlu sonuçların yanında hastalarda incelme ve selülitlerde azalma gözlenmiş, böylece cihaz estetik amaçlı da kullanılmaya başlanmıştır.

1LPG ile Zayıflama Nasıl Bir İşlemdir ?

Yağ hücreleri kılcal damarları sıkıştırarak dokulara besin ve oksijen gitmesini engeller, bağ dokusu sentezi durur ve doku gevşer. Oksijensiz ortamda yağ yakılması imkansızlaşır ve yağ dokusu bir kartopu gibi büyür.

LPG ile zayıflama basit bir masaj benzeri işlemle kan damarlarının serbestleştirip kan akımını düzenlenmesi, dolayısıyla dokuya hayatiyetinin kazandırılması ile sağlanır.

Bağ dokusu hücresinin görevini yeniden yaparak bağ dokusu sentezlemesi ve dokuyu bir ağ gibi toplayıp kaldırması sonucunda;

– Yağlar arasındaki sıvı atılır, selülit azalır
– Doku sıkılaşır
– Kan dolaşımı düzelir, yağlar yakılır

2Kaç Seans Devam Etmeliyim

Seanslar 40 dakika sürmektedir.

Doku durumuna bağlı olarak haftada 1-2 seans olmak üzere toplam 10-15 seans alınmalıdır.

Seanslar sırasında diyet yapmaya gerek yoktur, fakat yağ hücrelerinin atılmasına destek olmak amacıyla günde 3 litre su içilmelidir.

3LPG programı ile alınan sonuçlar
4LPG programı sonunda eski halime döner miyim ?

Eski alışkanlıklarınıza döner, vücudunuzda yağ birikmesine neden olursanız elbette dönersiniz. Sonucu korumalısınız!

Biz sizlere metabolizma bakımından gerekli yönlendirmeyi ister yazılı, ister sözlü yapacağız.

Bunun yanında LPG’nin sürekli hale getirilmesi çok yararlıdır. Ayda 2 kez alınan LPG seansları koruma programı niteliğinde çok faydalı olacaktır.

5LPG ile zayıflamayı nasıl destekleyebilirim ?

LPG işleminin sizin diyet ya da spor yapmanızla ilgisi yoktur, ama daha iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız:

  • Sporla metabolizmanızı hızlandırın
  • Eskisinden fazla yemeyin
  • Düzenli ve daha düşük kalorili beslenin
  • Bol su için.
6Yenilenen LPG teknolojileri nelerdir ?

Endermolojı tekniği her yıl gelişmekte, yeni cihaz modelleri çıkarak uygulamanın başarısı artırılmaktadır. Kliniğimizde LPG’nin en güncel uygulamaları olan son model LPG Alliance ve LPG Integral cihazlarının her ikiside bulunmaktadır.

7LPG Integral

LPG Integral cihazı yaşla giderek genişleyen kolları, sütyenden taşan yağ birikimlerini, karına ek olarak gevşek mide bölgesini, hassas bacak içleri ve dizleri, yaşı gösteren boyun ve dekolte gevşekliklerini ve yüz sarkmalarını tedavi etmekte ve toparlamakta son derece etkilidir.

.

8LPG Alliance

LPG Alliance cihazı endermoloji teknolojisinin yeni yüzü olarak adlandırılabilir. Dokuyu daha derin kavrayabilmesi için önceki modellerden farklı olarak cihazın başlığı ekstra bir flap konularak geliştirilmiştir. Dokuya uygulanan işlem sırasında cihaz yağı yakarken, aynı zamanda düzleştirmeyi de sağlamakta ve bu sayede daha kısa sürede, ekstra bir düzleştirme işlemi uygulanmadan daha etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır.

9LPG hakkında önemli uyarılar

LPG seanslarının ertelenmesi ya da yarıda kesilmesi işlemin akışını bozar ve dokunun eski haline dönmesine neden olur. Bu işlem fedakarlık ve düzen gerektirmektedir.
Amacımız sizi zayıflatmaktır ve kliniğimizin prestiji buna bağlıdır. Zamanınız uygun değilse, seanslara ara vermeden, düzenli olarak gelemeyecekseniz lütfen programa başlamayınız!

Size uygun tekniği birlikte belirleyelim

Kullanılacak cihazın doğru seçimi çok önemli, çünkü birçok farklı işlevde teknik var ve size en kısa zamanda en etkili olabilecek tekniği seçmeyi hedefliyoruz.

Bu nedenle programınızı merkezimizde gerçekleştireceğimiz ücretsiz bir uzman görüşmesi sonrasında netleştiriyoruz.

Diğer tekniklerimiz için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz:

Soğuk Lipoliz

UltraShape

Velashape III

Zerona

Venus Legacy

Kavitasyon

Icoone

Ultherapy ile Ameliyatsız Yüz Germe