Bali masajı

Bali masajı Uzakdoğulu masaj terapistleri tarafından uygulanan, tüm vücudun ve derin dokunun hedef alındığı, bedensel ve zihinsel iyileşmeyi esas alan, vücuttaki enerji akışını güçlendiren masaj türüdür. Parmak ucu ve avuçlarla çalışılan Shiatzu ve Thai yöntemlerini baz alır. Akupunktur noktaları, refleksoloji ve esnetme hareketlerinin tümünden oluşur. Baskı, yani akupresör tekniği içerir. Ayaktan başlar, saç diplerine kadar özel akupunktur noktaları uyarılarak devam eder. Enerji yoğunluğu dağıtılarak, bu noktalarla bağlantılı olan organların rahatlatılması sağlanır. Masaj uygulaması ile lenf dolaşımı harekete geçirilir; böylece metabolizma artıkları uzaklaştırılır. Masaj süresi 60 dakikadır.

Klasik masaj

Bali masajından farklı olarak akupresör tekniği, baskı, germe ve esnetme hareketleri yoktur. Ana hedefi rahatlatmaktır. Masaj süresi 30 dakikadır.

Aromaterapi-Peeling masajı

Yoğunlaştırılmış bitki özlerinden elde edilen uçucu yağlar ile düşük tempoda, tüm vücuda uzun dairesel hareketlerle uygulanan bir masaj tekniğidir. Aromaterapi masajı, masaj yağı veya süt peelingi esanslı yağlar ile uygulanan bir masaj terapisidir. Diğer masaj türlerinden farklı olarak, bu masaj ile aromatik yağların mucizevi etkisi stresli geçen bir günü, yumuşamış ve dinginleşmiş bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır. Masaj süresi 60 dakikadır.

Spinal boyun-omuz masajı

Fibromiyalji (yumuşak doku romatizması), bel, boyun ve sırt tutulmaları için özel teknikler kullanılan masaj türüdür. Parmak uçları ve avuç içi ile çalışılır. Boyun, yüz ve başa sırasıyla uygulanır. Tüm hareketler kulak arkası lenf noktasına doğru yapılır. Kan akımını hızlandırır. Duruş bozuklukları için yararlıdır. Masaj süresi 30 dakikadır.

Medikal masaj

Fizyolojik açıdan kişinin hissettiği yorgunluk ve ağrılı dokuları rahatlatmak için yapılan masaj türüdür. Yüz hariç tüm bölgelere uygulanır. Germe ve esnetme hareketleri uygulanır. Bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır, ödemi azaltır ve dokunun rahatlamasını sağlar. Böylece uygulama yapılan bölgelerdeki ağrılarda azalma görülür. Masaj süresi 30 dakikadır.

Selülit masajı

Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.
Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır. Masaj süresi 45 dakikadır.

Hamile masajı

Hamilelerde ödemi azaltmak ve kan dolaşımını artırmak amaçlı uygulanan masaj türüdür. Pelvis bölgesi dışında uygulanır. Ayak bileği dahil olmak üzere, fizyolojik sorunları hedef alarak fiziksel ve ruhsal açıdan rahatlık sağlar. Sırt üstü, yan ve oturarak uygulanır. Hamileliğin ilk aylarında yapılması önerilir. Yüksek tansiyon, düşük riski ve enfeksiyon durumlarında uygulanmaz. Masaj süresi 50 dakikadır.

 

Bilgi ve randevu için bize 466 28 66 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Terapistlerimiz

Gusti Ayu Putri
Bali, Endonezya

Luh Sudiarmini
Bali, Endonezya